Z Google Pay już bez PIN-u!

Google Pay zmienia metody autoryzacji transakcji w Polsce: płatności powyżej 100 zł Klient nie będzie musiał zatwierdzać PIN-em. To kolejne z działań prewencyjnych, które w obecnych czasach pozwoli na brak konieczności dotykania klawiatury terminala płatniczego przez użytkowników.

Nowa metoda autoryzacji pozwoli użytkownikom Google Pay w Polsce płacić łatwiej i jeszcze bardziej bezkontaktowo, z zachowaniem bezpieczeństwa płatności mobilnych. Teraz wszelkie zbliżeniowe transakcje powyżej 100 zł będzie można zatwierdzić za pomocą telefonu, a dokładniej poprzez odblokowanie smartfona za pomocą hasła, odcisku palca, rozpoznawania twarzy lub kodu.

Proces zmiany sposób autoryzacji transakcji dla Google Pay już się rozpoczął i przebiega etapami. Migracja powinna zakończyć się do 26 października. Zmiana dotyczy zarówno kart Visa jak i Mastercard.

Pełna lista akceptowanych metod autoryzacji znajduje się na stronie Google. Numer PIN do karty nie będzie już wymagany do płatności poza pojedynczymi wyjątkami (np. wypłaty z bankomatów).

Google Pay jest jednym z najbardziej popularnych sposobów płatności w Polsce – nie wymaga tradycyjnej, plastikowej karty. Przypominamy, że Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni posiada wszystkie kluczowe płatności mobilne.