Usługa 3D Secure

dodatkowe zabezpieczenie płatności kartowych w Internecie

Sprawdź
szczegóły

Hero scroll down icon

3D-SECURE

to dodatkowe darmowe zabezpieczenie płatności dokonywanych kartami w Internecie. Każda transakcja może być potwierdzana (zależy to od sklepu internetowego) dodatkowym hasłem, które klient nadaje przy rejestracji karty w usłudze lub, w przypadku kart kredytowych Mastercard Gold, kodem  otrzymanym za pośrednictwem wiadomości SMS.

 

Rejestracja karty w usłudze 3D Secure wykonywana jest jednokrotnie.

  • W trakcie dokonywania płatności kartą w sklepie internetowym posiadającym tą usługę pojawi się dodatkowe okienko, w którym Klient w celu potwierdzenia tożsamości podaje swoje dane osobowe znane przez Bank i ustala hasło.
  • Podczas rejestracji karty w usłudze 3D Secure Klient określa również komunikat osobisty – tekst, który będzie wyświetlany przy każdej płatności kartą w Internecie, stanowiący dodatkowe potwierdzenie autentyczności strony.
  • Przy kolejnych zakupach przez Internet poza podaniem danych z karty, potwierdzenie płatności będzie polegać na podaniu ustalonego w trakcie rejestracji hasła.

Uwaga: w przypadku kart Maestro, Visa Electron, Visa Electron „młodzieżowa” lub Visa Business Electron w procesie rejestracji wymagane jest podanie hasła tymczasowego przekazanego przez Bank – w celu uzyskania hasła klient powinien skontaktować się z oddziałem Banku. Następnie w trakcie rejestracji klient ustanawia własne hasło do usługi, które będzie służyć do potwierdzania transakcji przy kolejnych zakupach przez Internet.

 

System posiada certyfikację organizacji płatniczych Visa International oraz Mastercard International.

Warunki i korzyści

dodatkowe zabezpieczenie transakcji

brak dodatkowych kosztów usługi

łatwość i wygoda