DOBRY START - złóż Wniosek w bankowości elektronicznej PBS we Wrześni

Ruszył nabór wniosków o świadczenie “Dobry start” – od 1 lipca 2020 r. można składać Wnioski poprzez bankowość elektroniczną Powiatowego Banku Spółdzielczego we Wrześni

1 lipca ruszył nabór elektronicznych wniosków o świadczenie „Dobry start” 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka, zaś od sierpnia papierowe wnioski będą przyjmowane w urzędach lub listownie.

Wniosek należy złożyć do 30 listopada – składając wniosek o świadczenie “Dobry start” w lipcu lub w sierpniu, wypłata świadczenia nastąpi nie później niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub w listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

  • świadczenie “Dobry start” w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat,
  • dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat,
  • rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód,
  • “Dobry start” nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola i na dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub w szkole.

Jak złożyć Wniosek?

1. Przygotuj dane dziecka (PESEL) i szkoły (nazwa i adres)

2. Zaloguj się do bankowości internetowej PBS we Wrześni

3. Wybierz zakładkę „Świadczenia”

4. Wypełnij dane i wyślij Wniosek