Alert informacyjny

Pamiętaj! Kiedy ktoś prosi Cię o kod BLIK, zawsze działaj ostrożnie i potwierdź tożsamość osoby, zanim podasz jej jakiekolwiek informacje. Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą oszustwa, natychmiast zadzwoń na Infolinię SGB czynną 24/7: 800 88 88 88

Graniczne godziny wykonywania przelewów

Sprawdź
szczegóły

Hero scroll down icon

Harmonogram realizacji zleceń krajowych

Harmonogram wysyłania i odbierania zleceń płatniczych realizowanych za pośrednictwem Systemu ELIXIR / SORBNET / EXPRESS ELIXIR / BLUE CASH

 

Harmonogram wysyłania zleceń płatniczych

 

 

Harmonogram odbierania zleceń płatniczych

 

 

Harmonogram przelewów realizowanych za pośrednictwem systemów ELIXIR/ SORBNET2/ Express ELIXIR/ BlueCash może ulec zmianie z powodu ewentualnych niedostępności wskazanych systemów płatniczych lub systemów informatycznych Banku.

 

Rozliczanie przelewów pomiędzy bankami odbywa się w KIR S.A. na trzech sesjach przychodzących przez pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach:

 

Numer sesji   godziny
I sesja   10:30-11:00
II sesja   14:30-15:00
III sesja   17:00-17:30

 

Uwaga! W dniu 24 grudnia oraz w ostatnim dniu rozliczeniowym w roku sesji wieczornej nie przeprowadza się. Podane godziny są godzinami, w których KIR S.A. podstawia pliki do rozliczenia – od momentu podstawienia plików następuje przetwarzanie systemowe i wczytywanie do systemu Banku, którego czas uzależniony jest od wielkości otrzymanego pliku na daną sesję.

Informacje dodatkowe

Kiedy dotrze do odbiorcy przelew zewnętrzny

Przelewy między bankami realizowane są w ramach harmonogramu sesji Elixir. To, kiedy dojdzie przelew, uzależnione jest od chwili złożenia dyspozycji i tego, pomiędzy jakimi bankami mają zostać przelane środki. Standardowy przelew realizowany jest od dwóch godzin do nawet kilku dni – jeśli na przykład został zlecony w dniu wolnym od pracy lub w piątek wieczorem.

Kiedy dotrze do odbiorcy przelew wewnętrzny

Przelew wewnętrzny, czyli realizowany pomiędzy kontami prowadzonymi w tym samym banku, realizowany jest natychmiastowo. Oznacza to, że pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie odbiorcy w zaledwie kilka minut.