Złóż wniosek o 300+ w naszej bankowości internetowej

Wniosek o świadczenie Dobry Start można składać od 1 lipca do 30 listopada 2023 r.

Wniosek można złożyć szybko i wygodnie, nie wychodząc z domu, za pomocą bankowości internetowej Powiatowego Banku Spółdzielczego we Wrześni. Wystarczy zalogować się do usług bankowości internetowej, przejść do zakładki „Świadczenia” i wypełnić wniosek zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Rodzice uczniów w roku szkolnym 2023/2024, podobnie jak w poprzednich latach, mają możliwość skorzystania z programu „Dobry start”, znanego również jako 300 plus, który zapewnia finansowe wsparcie.

Celem tego wsparcia jest pomoc rodzicom w zakupie wyprawki szkolnej. Świadczenie Dobry Start przysługuje raz w roku na każde dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mają prawo do tego świadczenia do ukończenia 24. roku życia.

Ważne!

Aby otrzymać świadczenie, złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony we wrześniu, październiku lub listopadzie, wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku. Dlatego najlepiej złożyć wniosek jak najszybciej.

Zachęcamy do jak najszybszego złożenia wniosku i skorzystania z programu.

Więcej o programie: https://pbswrzesnia.com.pl/dla-ciebie/pozostale/dobry-start/