Alert informacyjny

Pamiętaj! Kiedy ktoś prosi Cię o kod BLIK, zawsze działaj ostrożnie i potwierdź tożsamość osoby, zanim podasz jej jakiekolwiek informacje. Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą oszustwa, natychmiast zadzwoń na Infolinię SGB czynną 24/7: 800 88 88 88

Usługa 3D Secure

dodatkowe zabezpieczenie płatności kartowych w Internecie

Sprawdź
szczegóły

Hero scroll down icon

Co to jest usługa 3D Secure?

to dodatkowe, darmowe zabezpieczenie płatności dokonywanych kartami w Internecie.

 

Jak działa usługa 3D Secure?

 

Jeśli płacisz kartą płatniczą w sklepie internetowym, który obsługuje 3D Secure, zostaniesz poproszony o dodatkowe potwierdzenie transakcji hasłem 3D Secure (kodem SMS) lub hasłem stałym – w zależności od rodzaju karty płatniczej, którą się posługujesz.

 

Przygotuj się na zmiany

 

 

Od 31 października 2020 r. płatności kartą debetową w Internecie z usługą 3D Secure potwierdzisz poprzez udzielenie odpowiedzi na pytanie weryfikacyjne oraz podanie hasła 3D Secure (jednorazowego kodu SMS), które otrzymasz na numer telefonu komórkowego podany przez Ciebie do kontaktu w swoim banku.

 

Od 30 września br. odpowiedź na pytanie weryfikacyjne możesz ustalić w dowolnej placówce Powiatowego Banku Spółdzielczego we Wrześni.

 

Pamiętaj, że jeśli nie wskażesz nowej metody potwierdzania transakcji, po 31 października 2020 r. Twoje płatności w Internecie z 3D Secure nie będą mogły zostać realizowane.

 

Aktywacja usługi 3D Secure

 

Obecnie usługa 3D Secure działa od momentu aktywacji karty debetowej – nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych czynności w celu aktywacji tej usługi.

 

Jeśli korzystasz z karty kredytowej, przedpłaconej lub charge, zanim dokonasz pierwszej płatności zabezpieczonej usługą 3D Secure musisz jednorazowo zarejestrować kartę oraz nadać hasło stałe:

  • rejestracja karty Mastercard – sprawdź TUTAJ
  • rejestracja karty Visa – sprawdź TUTAJ

 

System posiada certyfikację organizacji płatniczych Visa International oraz Mastercard International.

Warunki i korzyści

dodatkowe zabezpieczenie transakcji

brak dodatkowych kosztów usługi

łatwość i wygoda

szybkość potwierdzania transakcji

Pamiętaj, że nie zawsze płatności kartą w sklepach internetowych będą wymagały dodatkowej weryfikacji hasłem 3D Secure (kodem SMS) lub hasłem stałym – to zależy od sklepu internetowego.