Kampanię społeczną „Warto Bezgotówkowo” organizuje ponad 100 firm technologicznych i finansowych, będących dostawcami nowoczesnych instrumentów płatniczych. Została ona objęta patronatem Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Finansów. Celem kampanii jest zachęcenie osób indywidualnych, przedsiębiorców i instytucji publicznych do aktywnego korzystania z płatności elektronicznych. Organizowany w ramach kampanii Dzień Płatności Bezgotówkowych to inicjatywa edukacyjna, budująca świadomość korzyści ze stosowania bezgotówkowych instrumentów płatniczych.

W Polsce zarówno poziom ubankowienia społeczeństwa, jak i korzystania z bezgotówkowych form płatności rośnie każdego roku. Mimo to w naszym kraju nadal dominują płatności gotówkowe, dlatego też Koalicja na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności, skupiająca podmioty i instytucje popierające upowszechnienie płatności bezgotówkowych w Polsce, w tym Krajowy Związek Banków Spółdzielczych ogłosiła „Dzień Płatności Bezgotówkowych”.

Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni włączając się w tę inicjatywę, podczas tygodnia płatności bezgotówkowych, w terminie 16 – 20 października br., przygotował dla Klientów szereg akcji promocyjnych.

Zachęcamy Klientów naszego Banku do aktywnego korzystania z płatności bezgotówkowych. Dla konsumentów i dla przedsiębiorców oznaczają one oszczędność czasu, większe bezpieczeństwo i wygodę. Obrót bezgotówkowy przynosi wymierne korzyści konsumentom, przedsiębiorcom, administracji publicznej i całej gospodarce.

Zachęcamy użytkowników bezgotówkowych instrumentów płatniczych do płacenia w tych dniach wyłącznie bez użycia gotówki, oraz do posiadania rachunku bankowego i wykorzystywania elektronicznych instrumentów płatniczych wśród klientów, którzy nie posiadają jeszcze takiego rachunku i realizują swoje płatności wyłącznie gotówką.

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach „Dnia Płatności Bezgotówkowych”,Więcej informacji o kampanii  w placówkach banku oraz na stronie www.WartoBezgotowko.pl

powrót do listy aktualności